Ako používať kartu Revolut pri cestovaní
Cestovanie Tipy a zaujímavosti

AKO POUŽÍVAŤ REVOLUT PRI CESTOVANÍ

O banke Revolut si už určite počul/a a ak náhodou nie  v tomto článku sa o banke Revolut veľa dozvieš. Čo to je, koľko to stojí, aké má výhody či nevýhody a ako používať kartu Revolut pri cestovaní.

Čo je to Revolut?

Revolut je internetová banka so sídlom v Londýne už od roku 2015. Funguje takmer po celom svete a preto je tak výhodná pre ľudí, ktorý radi cestujú, čiže aj pre teba. Ja osobne ju využívam už cez 4 roky aj keď spočiatku boli pochybnosti no ešte nikdy nesklamala.

Ide o mobilnú aplikáciu cez ktorú si vieš veľmi jednoducho vytvoriť vlastný účet. V základnej verzii dokonca úplne zadarmo. Ak preferuješ virtuálnu kartu bude ti stačiť aj tá ale ak máš rád/a veci fyzické tak môžeš si zakúpiť aj platobnú kartu. (ide o debitnú kartu MasterCard/Visa).

Ako používať Revolut pri cestovaní?

Aké má výhody?

Najvýhodnejšie kurzy v medzibankových sadzbách.

Platby a výbery z bankomatov po celom svete bez poplatkov. ( vo verzii STANDART výbery len do výšky 200€/ mesačne).

Vieš si zaviesť účet až v 31 svetových menách a to na jednej karte. ( čiže jeden účet v EUR, druhý v USD, tretí v GBP ).

Revolut – meny

Bankové prevody peňazí trvajúce maximálne 2 pracovné dni.

Dizajn platobnej karty si vieš vybrať podľa vlastného výberu (okrem verzie STANDART, ktorá je bezplatná).

Možnosť zmraziť respektíve zamknúť všetky účty priamo v aplikácií (veľmi vhodné pri odcudzení karty).

V aplikácií si vieš nastaviť svoju vlastnú elektronickú pokladničku (trezor) a tak šetriť peniaze (napríklad na nové auto) a to zaokrúhľovaním pri platení na tebou zvolenú sumu alebo fixnou platbou mesačne.

Revolut – TREZOR

Revolut podporuje platby kartou a výbery z bankomatov vo viac ako 140 menách.

Funkcia Split expenses – ak cestuješ v skupine a idete na spoločný obed tak vďaka tejto funkcii si jednoducho rozdelíte účet a každý zaplatí za svoje.

Vytvorenie jednorazovej virtuálne karty ( využiješ pri nakupovaní cez internet).

Najlepšie na tom je, že nenarazíš na žiadne skryté poplatky. (pozor na poplatky cez víkend – dočítaš sa o nich v článku, len čítaj ďalej)

Revolut šetrí čas a energiu. Nemusíš behať po zmenárňach a hľadať najvýhodnejší kurz, kde si môžeš zmeniť svoje peniaze.

Mnohé iné výhody (nakupovanie akcií na burze, komodít, kryptomien, vstup do letiskových salónikov, poistenie, atď. ).

Revolut výhody

Aké má nevýhody?

Založenie fyzickej platobnej karty je aktuálne za poplatok 5,99€. ( čo nie je zas až tak veľa).

V bezplatnej verzii STANDART si môžeš bezplatne z bankomatu vybrať hotovosť iba do 200€ mesačne a najviac 5x. Nad tento limit si bankomat stiahne poplatok 2%.

POZOR na výmenné kurzy počas víkendov. Revolut si účtuje 0,5-2% z transakcie ako ochrana proti rozdielu kurzu, ktorý môže nastať po znovuotvorení kurzu po víkende. Peniaze vám síce zamení okamžite, no sám ju nakúpi až v pondelok. Preto sa snaž si financie plánovať dopredu a zmeniť dostatok peňazí ešte pred víkendom aby si ušetril/a na platení zbytočných poplatkov.

V prípade krádeže a nehody nemáš chránené peniaze ( platí iba vo verzii STANDART) .

Zákaznícka podpora je zatiaľ iba v angličtine.

Je banka Revolut bezpečná?

Áno. Revolut získal európsku bankovú licenciu, čo ich zaväzuje dodržiavať všetky nariadenia a zákony týkajúce sa ochrany peňazí klienta. Tvoje finančné prostriedky uložené na európskom učte sú chránené až do výšky 100 000€ v rámci európskeho systému poistenia vkladov (EDIS).

Ako si založiť účet Revolut jednoducho v 4 krokoch?

  1. Stiahni si aplikáciu Revolut do mobilu, ktorá je dostupná aj v slovenčine. (bez poplatkov)
  2. Zvoľ si verziu účtu a vyplň svoje údaje (najprv telefónne číslo a po overení telefónneho čísla aj ďalšie tvoje osobné údaje)
  3. Overenie (kvôli overeniu totožnosti musíš poslať fotky tvojho občianskeho preukazu spredu i zozadu + je potrebné poslať na vytvorený účet 10€, ktoré po overení môžeš kľudne poslať späť na tvoj bežný účet alebo rovno minúť)
  4. Po overení je tvoj účet vytvorený okamžite a používať ho môžeš hneď pomocou virtuálne karty. Fyzická karta príde max. do 14 dní.
Ako používať kartu Revolut pri cestovaní

Máš už účet v banke Revolut? Ak áno, aká je tvoja skúsenosť???

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

2 komentáre

  1. […] ešte nepoznáš výhody karty REVOLUT: prečítaj si TU v mojom […]

  2. […] ešte nepoznáš výhody karty REVOLUT: prečítaj si TU v mojom článku a objednať si kartu môžeš cez môj LINK […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *