Kam Na Dovolenku Tipy a zaujímavosti

10 NAJBEZPEČNEJŠÍCH KRAJÍN KAM CESTOVAŤ V ROKU 2023

Bezpečnosť v krajine je pri cestovaní určite najdôležitejšou podmienkou, ktorú by sme mali zohľadňovať pri výbere cieľovej destinácie. Pre cestovanie bez obáv o svoju bezpečnosť určite zvoľ jednu z najbezpečnejších krajín sveta kam cestovať tento rok 2023.

Zoznam je zostavený na základe indexu = The Globe Peace Index (Globálny mierový index), ktorý je publikovaný každoročne Inštitútom pre Ekonomiku a Mier. Tento Index skúma niekoľko indikátorov, ktoré hodnotia bezpečnosť v danej krajine. Napríklad, miera kriminality, výskyt teroristických útokov a násilníckych demonštrácií, stabilita politickej scény, vzťahy so susednými krajinami, úroveň zdravotníctva, atď…

10 NAJBEZPEČNEJŠÍCH KRAJÍN KAM CESTOVAŤ V ROKU 2023:

10. Japonsko

Už 14 rokov v prvej desiatke najbezpečnejších krajín sveta kam cestovať. Japonsko dostáva vysoké známky za nízku mieru kriminality, minimálny vnútorný konflikt a prakticky neexistujúce politické nepokoje.

9. Singapur

Singapur má jednu z najnižších mier kriminality na svete, pravdepodobne kvôli prísnym trestom, ktoré sa vydávajú aj za malé trestné činy.

8. Česká republika

Miera kriminality v priebehu rokov klesá. Česká republika má tiež nízky výskyt terorizmu a prírodných katastrof.

7. Slovinsko

Slovinsko má vysoké hodnotenie v troch samostatných kategóriách: bezpečnosť cestovania, zdravotné riziká a bezpečnosť cestnej premávky.

6. Portugalsko

Za posledných takmer 10 rokov urobilo asi najväčšie pokroky. Ešte v rok 2014 bolo umiestnené až na 18. priečke. Vďaka vysokej úrovne bezpečnosti sa Portugalsko radí medzi najlepšie krajiny na dôchodok.

5. Rakúsko

K nám najbližšia krajina v top 10 je Rakúsko. Veľmi bezpečná a závažne trestné činy sú skôr raritou.

4. Dánsko

Okrem bezpečia sa môže pýšiť aj šťastím obyvateľstva, pretože sa umiestnili medzi top najšťastnejšie krajiny sveta.

3. Írsko

Okrem zopár mestských štvrtí má krajina takisto veľmi nízku mieru kriminality. V skutočnosti príroda  môže byť nebezpečnejšia ako ľudia. Úchvatné útesy pozdĺž pobrežia spolu s nepozornosťou alebo so zlým počasím môžu byť veľmi riskantné.

2. Nový Zéland

Na rozdiel od susednej Austrálie v krajiny sa nevyskytujú ani žiadne smrteľné zvieratá.  Nový Zéland ma taktiež veľmi nízku mieru kriminality a zriedkavé násilné trestné činy.

1. Island

Island si drží prvú priečku už 14. rok po sebe ako najbezpečnejšia krajina sveta. Krajina ma veľmi nízku kriminalitu a vysokú životnú úroveň. Príslušníci polície dokonca pri sebe nenosia strelné zbrane a armáda neexistuje vôbec.

Celý zoznam ( podľa The Globe Peace Index )

Tu je celý zoznam od tých najbezpečnejších až po najnebezpečnejšie krajiny s presným skóre indexu. Slovensko nájdeš na 20. priečke.

Pri výbere destinácie zohľadňuješ aj tento faktor? Bezpečnosť v krajine?

Je niektorá z krajín v zozname, ktorá ťa prekvapila svojím umiestnením?

READY FOR DEPARTURE. sk

Nezabudni však, že aj v tej najbezpečnejšej krajine sveta je potrebné mať vhodné cestovné poistenie aby si predišiel nepríjemnostiam. Ja osobne využívam to od AXA a vrelo odporúčam. Cez tento link ti ponúkam 50% zľavu na cestovné poistenie.

https://www.axa-assistance.sk/cestovne-poistenie/?externalpartner=1000490&a_aid=5bb7aff7ce1c8&a_bid=a2245c08

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. […] Ak chceš, tu si pozri minuloročný zoznam 10 NAJBEZPEČNEJŠÍCH KRAJÍN KAM CESTOVAŤ V ROKU 2023… […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *