10 najbezpečnejších krajín kam cestovať v roku 2024
Cestovanie

10 NAJBEZPEČNEJŠÍCH KRAJÍN KAM CESTOVAŤ V ROKU 2024

Zohľadňuješ pri výbere cieľovej destinácie aj bezpečnosť? Bezpečnosť v krajine je pri cestovaní určite najdôležitejšou podmienkou, ktorú by sme mali zohľadňovať pri výbere cieľovej destinácie. V tomto článku nájdeš zoznam 10 najbezpečnejších krajín kam cestovať v roku 2024. Verím, že ťa inšpirujem s výberom tvojej najbližšej dovolenky.

10 najbezpečnejších krajín kam cestovať v roku 2024

Zoznam bol zostavený na základe indexu = The Globe Peace Index (Globálny mierový index), ktorý je publikovaný každoročne Inštitútom pre ekonomiku a mier. Globálny mierový index meria relatívnu pozíciu mierumilovnosti národov a regiónov. Dohromady zoraďuje 163 nezávislých štátov a teritórií podľa úrovne ich mierumilovnosti. Tento Index skúma niekoľko indikátorov, ktoré hodnotia bezpečnosť v danej krajine. Napríklad, miera kriminality, výskyt teroristických útokov a násilníckych demonštrácií, stabilita politickej scény, vzťahy so susednými krajinami, úroveň zdravotníctva, atď…

10 NAJBEZPEČNEJŠÍCH KRAJÍN KAM CESTOVAŤ V ROKU 2024

10. Švajčiarsko

9. Japonsko

8. Slovinsko

7. Portugalsko

6. Singapur

5. Rakúsko

4. Nový Zéland

3. Írsko

2. Dánsko

1. Island

Už niekoľko rokov za sebou si drží 1. priečku v zozname bezpečnosti a mierumilovnosti. Krajina má veľmi nízku kriminalitu a vysokú životnú úroveň. Príslušníci polície dokonca pri sebe nenosia strelné zbrane a armáda neexistuje vôbec. Hoci je Island veľmi bezpečný treba byť obozretný aj tam. Krajina leží na 2 litosferických doskách a preto hrozí vulkanická aktivita. Preto je potrebné pri výpravách do prírody sa informovať na miestnych úradoch o bezpečnosti a aktuálnych informáciách.  

Celý zoznam

Celý zoznam, všetkých 163 krajín, zostavený podľa The Globe Peace Index si môžeš pozrieť nižšie. Zoznam je usporiadaný od tých najbezpečnejších až po tie najmenej bezpečné. Zaujala ma 12. priečka na ktorej sa umiestnila Česká republika a Slovensko až na 26. priečke.

10 najbezpečnejších krajín kam cestovať v roku 2024
10 najbezpečnejších krajín kam cestovať v roku 2024

Nezabúdaj však, že ak chceš predísť nepríjemnostiam na tvojej dovolenke je dobré sa poistiť aj v tej najbezpečnejšej krajine sveta. Ja osobne využívam poistenie od AXA a vrelo odporúčam. Teraz si ho môžeš kúpiť s 50% zľavou.

Ktoré umiestnenie z týchto krajín v zozname ťa prekvapilo najviac?

Ak chceš, tu si pozri minuloročný zoznam 10 NAJBEZPEČNEJŠÍCH KRAJÍN KAM CESTOVAŤ V ROKU 2023.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *