Cestovanie Kam Na Dovolenku Tipy a zaujímavosti

KAM NA DOVOLENKU K MORU CEZ VEĽKÚ NOC

Toto šialené počasie, ktoré sa mení každým dňom ma núti premýšľať o dovolenke pri mori. Ak aj ty stále váhaš či máš niekam vyraziť cez dni voľna počas Veľkej Noci tak nechaj sa inšpirovať mojimi tipmi kam vyraziť za teplom k moru ale za dostupné ceny leteniek ( do 150€ spiatočne) . Nebude to exotika do Karibiku ani na Bali. Pozri si moje tipy kam na dovolenku k moru cez Veľkú Noc. Vybrala som destinácie, kde je teplejšie, slnečno a pri mori. Letenky je vhodné kupovať v čas, pretože ceny cez Veľkú Noc sú vyššie.

Kam na dovolenku k moru cez Veľkú Noc

CYPRUS

Cyprus ma typické stredomorské podnebie. Počas roka je na tomto ostrove až 340 slnečných dní a v lete sa teploty zdvihnú často až ku 40-tkám, preto ak nemáš rad/a až také horúčavy ideálne je ísť sem práve na jar. Priemerná teplota v apríly je 25 stupňov cez deň, 12 stupňov v noci a teplota vody okolo 20 stupňov.

Tip na letenky z Viedne
Tip na letenky z Viedne
tip na letenky z Bratislavy
Tip na letenky z Bratislavy

TURECKO

Teploty v oblasti Dalamanu sa pohybujú okolo príjemných 20 stupňov no v noci to klesá aj na 7 stupňov a Teplota mora je len pre otužilých. Okrem krásnych pláži tu nájdeš aj množstvo pamiatok v okolí ale aj mnoho miest na zábavu.

Tip na letenky z Bratislavy

ŠPANIELSKO

Španielsko sa oplatí navštíviť počas celého roka, či už kvôli krásnym plážam alebo pamiatkam. Hlavná sezóna začína síce až v júni ale užiješ si to aj v apríly s príjemnými 20 stupňami a mimo sezónu aspoň nebudú preplnené pláže ako zvyknú byť v hlavnej sezóne.  Odporúčam ostrovy Mallorcu alebo Ibizu.

Tip na letenky z Bratislavy
Tip na letenky z Viedne

MALTA

Ostrov uprostred Stredozemného mora a teploty tu mierne stúpajú v tomto období až na 24 stupňov. Malta je zväčša kresťanský štát a možno natrafíš aj na nejaké miestne zvyky a oslavy Veľkej Noci.

Tip na letenky z Bratislavy
Tip na letenky z Viedne

50% zľava na cestovné poistenie od AXA

Ako používať kartu Revolut pri cestovaní?

Kam sa chystáš cez Veľkú Noc ty? Alebo plánuješ ostať doma?

Ak sa ti moje tipy na dovolenky/letenky páčili, prihlás sa na môj Newsletter nižšie pod týmto článkom a ja ti budem pravidelne posielať skvelé tipy na lacné letenky a upozornenia na nové články (žiaden spam).

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

2 komentáre

  1. Martin hovorí:

    Ja som zostal doma počas veľkej noci, teda vlastne cestoval na Slovensko a počasie bolo takéto🌧️🌧️🌧️. Asi som mal skôr zvoliť cestu ako odporúčas za teplom🌞😉.

    1. Jáj no škoda, ale žiaľ, počasie nenaplánuješ. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *